24 SAATTE İSTANBUL’U KEŞFETMEYE HAZIR MISINIZ?

6 May

24 SAATTE İSTANBUL’ U KEŞFETMEYE HAZIR MISINIZ?

İstanbul’un üzerine siyah bir perde örtüldüğünde ikinci yüzünü gösterir bizlere, önce renkli ışıklarını yakıp söndürerek etkiler, sonra uzaktan ince ince gelen müzik sesleriyle. 24 saat yaşayan capcanlı bir şehir ve sınırsız mekan seçenekleriyle dünyada en çok turist çeken ilk 10 şehir arasındadır. Bu tarihi ve gizemli şehirde sadece 24 saati olanlar için bir gezi listesi hazırladık.

KEŞFET :

AYASOFYA: Sınırsızlığı ve görkemiyle yerli ve yabancı çoğu turisti kendine hayran bırakan ve keşfetmek için mutlaka vakit ayrılması gereken mekanlardan biridir.

Adres : Sultanahmet

YEREBATAN SARNICI: Suların içinde yükselen, ilginç efsaneleriyle görülmeden dönülmemesi gereken yerlerden biri.

Adres : Alemdar Mahallesi, Fatih

KAPALIÇARŞI: İstanbul’un merkezinde yer alan, tarihi dokusu ve alışveriş yapılacak bir çok geleneksel dükkanı ile, turistlerin en çok ilgisini çeken adreslerden biridir. Kapalıçarşı’ya gitmeden İstanbul’a gittim denilemez.

Adres: Beyazıt

YE-İÇ :

KAHVALTI için MALTA KÖŞKÜ: 1871 yılında “Sedir Köşkü” olarak inşa edilen köşk, Yıldız Sarayı’nın içindeki iki köşkten birisidir.

Adres: Beşiktaş

SULTANAHMET KÖFTECİSİ: Adını tarihi Sultanahmet semtinden alan meşhur köfte çeşididir.

MESST BALIK : Eşsiz boğaz manzarasına karşı balık keyfi yapmak isteyenlere alternatif bir mekan.

Adres: Üsküdar

DİNLENME:

MODA SAHİLİ: Anadolu yakasında Kadıköy ilçesinde tarihi yarımadanın karşısında bulunan semt, dondurmacıları ve çay bahçeleriyle meşhurdur.

Adres : Kadıköy

ORTAKÖY: Boğaz Köprüsü’nün hemen altında bulunan semtin deniz kıyısındaki herhangi bir kafesinde ya da sahildeki banklardan birinde oturup Marmara Denizi’ni seyrederken çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Adres: Ortaköy

SATIN AL:

TÜRK LOKUMU: Sevdiklerinizle paylaşmak için, İstanbul’dan ayrılırken bavulunuzda mutlaka Turkish Delight olarak da bilinen Türk Lokumu olmalı.
TÜRK KAHVESİ: Tadı ve kokusuyla tiryakilik yaratan, telveli olarak ikram edilen tek kahve çeşididir. Falınıza baktırmadan gitmeyin deriz.

Bunlar bizim tarafımızdan seçilen yerler. İstanbul’da ilgi alanınıza hitap eden onlarca mekan var.

Gerisi size kalmış…

 
English
Facebook Sayfamızı beğenin süprizlerimizi kaçırmayın