2 Oca

SIK SEYAHAT EDENLER İÇİN ÇOK FAYDALI 10 UYGULAMA

 

         Pratik Valiz Hazırlama Yöntemleri ve Bavul Hazırlarken Yapılan Hatalar konulu yazılarımızdan sonra sıra teknoloji bavulumuzda yani akıllı telefonumuzda olması gereken en iyi 10 seyahat uygulamasına geldi.

      Teknolojik gelişmeler ve her gün piyasaya çıkan ücretli / ücretsiz onlarca uygulama etrafımızı sarmış durumda. Biz de bu bollukta işimize yarayacak, denediğimiz ve beğendiğimiz uygulamaları sizinle paylaşmak istiyoruz. 

  1. BOOKING.COM: Dünyanın bir numaralı online otel rezervasyon platformuna telefonunuzda yer açın. En iyi fiyatlar, en doğru rezervasyonlu müşteri değerlendirmeleri, son dakika fırsatları ve daha fazlası bu uygulamada.

NOT: Siz yine de rezervasyon yapmadan önce daha iyi fiyatı otelden de alabileceğinizi unutmayın.

Bakınız: İSTANBUL’DA UCUZ OTEL ODASI BULMA YOLLARI

1. bookıng

APP

GP

  1. SKYSCANNER: Uçak yolculuğu yapmayı sevenlerin yanından ayırmaması gereken en popüler uygulama. Bu uygulama sayesinden yüzlerce havayolu şirketinin binlerce uçuşu arasından bütçenize en uygun olanını bulabilirsiniz. Ayrıca alarm atayarak istediğiniz güzergahtaki fiyat değişikliklerinden anında haberdar olup, ucuza bilet alma şansınız var. En sık kullandığım uygulamalardan…

2. skyscannaer

APP

GP

 

  1. TRIPADVISOR: En sevdiğim uygulamalardan biri daha! Tripadvisor ile gideceğim yerlerdeki konaklama tesisleri, o civarda yapılacak şeyler, uçak biletleri gibi bilgilere anında ulaşıyorum. Ayrıca kullanıcı yorumlarına bakarak iyi tercihler yapabilirsiniz. Uygulamanın en güzel özelliği kendi yorumunuzu ve çektiğiniz fotoğrafları anında POST’layabilmeniz. Benim gibi paylaşmayı çok seven seyahat severlere şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca yüzlerce şehir dosyasını indirip, internet olmadan da inceleyebilirsiniz.

Not: Bu da benim paylaştığım foto ve yorumlar :) 

3. ta

APP

GP

  1. YANDEX NAVİGASYON: Bu uygulama sayesinde kendinizi her yerde evinizde gibi hissedeceksiniz. Yandex Haritalar’da, dünyanın birçok şehrinin detaylı haritaları, şehirdeki kurumlarla ilgili ayrıntılı bilgiler, ayrıca trafiğe takılmadan rota oluşturma imkanı mevcut.

4. YANDEX

APP

GP

  1. XE Currency: Başlıca döviz kurlarını istediğiniz para birimine çevirin. İnternete bağlanıldığında kurları güncelleyen uygulama ile gidilen ülkenin para birimini çevirmek için hesap makinesine gerek kalmıyor. Unutmayın, döviz çeviricisi seyahatlerinizde en çok ihtiyaç duyacağınız uygulamaların başında geliyor.

5. XE CURRENCY

APP

GP

  1. WHATSAPP: Facebook tarafından 19 milyar dolara alınması ile ne kadar değerli bir uygulama olduğunu ortaya koyan WHATSAPP, sesli ve yazılı iletişimi internet üzerinden ücretsiz sağlayan güzel bir uygulama. Telefon kartlarına para vermek zorunda kalmayacaksınız.

6. WATSAPP

APP

GP

  1. WIFI MAP: Yabancı iklimlerde internetsiz kalmaktan korkmayın. Çünkü WIFI MAP var. Bu uygulama sayesinde kamuya açık alanlarda kablosuz ağlara ücretsiz olarak bağlanabilirsiniz.

7. WIFI MAP

APP

GP

  1. FOURSQUARE & SWARM: Seyahat esnasında gerek bulunduğumuz konumu öğrenmek gerekse sonradan nerelere gitmiş olduğumuz hatırlamak için yararlı olacağını düşünüyorum. Foursquare etraftaki restoran, otel, motel, lokanta, fastfood mekanlarını v.b. daha bir çok yer hakkında kullanıcılar tarafından yapılan yorum ve fotoğrafları içerir. Bu sayede en iyi mekanı bulma şansı yakalarsınız. Swarm uygulaması ise daha önceden özellik olarak Foursquare’ın işini yapıyor.Yani Check-in dediğimiz bulunduğumuz konumu işaretleme Swarm’da… Yurt dışında ya da yurt içinde gittiğimiz mekanları tek tek yazmak yerine buradan check-in yaparak kolayca hatırlayabilirsiniz. Ayrıca bazı mekanlar yaptığınız check-in’ler karşılığında indirimler yada ikramlar yapabiliyor. Ücretsiz olan bu uygulamayı da seyahatlerinizde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

FQ

APP

GP

  1. ISTONE: Almanya’da bir alışveriş merkezinin ortasında tuvaleti sormaktan çekiniyorsanız iStone uygulaması tam size göre. iStone, seyahate çıkan ama dil bilmeyen kişiler için çeviri özelliğine sahip bir uygulama. 5 dilde 300’den fazla en çok kullanılan cümleyi çevirip kaydedebiliyor. Yerel telaffuz özelliği de bulunan iStone’u kullanmak için internet gerekmiyor.

Not: Türkçe dil desteği olmadığı için İngilizce bilmeniz gerekiyor. Google Play desteği şu an için bulunmuyor.

 ISTONE

APP

  1. GOOGLE TRANSLATE: 90 dilde tercüme yapabilen en iyi uygulamalardan biri. Bazı çeviriler çok saçma olsa da işinizi göreceğini düşünüyorum. Ayrıca herhangi bir tabela ya da fotoğraftaki metni de kameranızla tarayarak çeviri yapmanız mümkün. Ben denedim. Başarılı buldum.

gt

APP

GP

İsterseniz APP STORE’un popüler olarak nitelendirdiği SEYAHAT uygulamalarının listesine buradan ulaşıp işinize yarayacak başka uygulamalar da bulabilirsiniz.

Peki sizin uygulamanız hangisi? Yorum bırakabilirsiniz. Seyahatle kalın:)

Yazar : Gülşah & Fatih

TEMPO HOTELS & RESIDENCES
İSTANBUL/İZMİR/BÜKREŞ
http://www.tempohotels.com
info@tempohotels.com
444 70 55

 
English
Facebook Sayfamızı beğenin süprizlerimizi kaçırmayın