20 Oca

KALDIĞINIZ OTEL ODASI GERÇEKTEN TEMİZ Mİ?

22

 

Otel odaları, her gün farklı insanlar tarafından kullanılan ve hijyenin en önemli olduğu yerlerdendir. Bir turizmci gözüyle, kaldığınız otellerde aşağıdaki temizlik detaylarına dikkat etmenizi öneririm. 

  1. KOKU : Hijyenik bir ortamın en belirgin özelliği kokudur. Yeterince havalandırılmış ve içeri girdiğinizde nefes alışınızı zorlaştırmayan bir otel odası size temizlik hakkında ilk izlenimi verir.
  2. EŞYALARIN DÜZENİ : Otel odaları yapısı itibariyle yeme-içme, dinlenme ve uyuma eylemlerinin aynı alanda yapıldığı yerlerdir. İyi bir housekeeping sorumlusu, bütün eşya ve ekipmanın simetrik konulmasından temizliğine kadar her türlü detaya dikkat eder. Her şeyin, varsa isminin ya da etiketinin görünür şekilde konulması işin standardını ortaya çıkartır. Bu standarda uyan birisi, yaptığı temizliğin kalitesini yükseltir.STANDART STANDART ROOM3
  3. BARDAKLAR & AYNALAR : Ters çevrilmiş, ağzı kağıt ya da plastikle kapatılmış cam bardaklar da temizlik konusunda en önemli ipucunu verir. Hijyenik bir bardağın ve aynanın en önemli özelliği su ve başka lekeleri barındırmamasıdır.
  4. ELEKTRİK DÜĞMELERİ : Mikropların yayılmasında en önemli etkenlerden biri de temastır. Elektrik düğmeleri ve prizler ise en çok kirlenen ve en az temizlenen yerlerin başında gelir. Bu detay da odanın temizliği hakkında fikir verir.BATHROOM
  5. KUMANDA : Temasa dayalı olarak mutlaka dikkatle yaklaşılması gereken bir eşya da kumandalardır.
  6. ZEMİN : Eğilerek baktığınız zaman görebileceğiniz herhangi bir kir yoksa, çıplak ayakla dahi basabilirsiniz zemine. Siz yine de, artık her kaliteli otelde standart olarak sunulan havlu terlikleri kullanabilirsiniz.
  7. MUSLUK & BATARYALAR : Musluk ve bataryalardaki kireçlenme, iyi bir temizlik yapılmadığının habercisidir.
  8. KLİMA : Klima mazgallarının siyah renge dönüşmesi, odanın havasının randımanlı olarak iklimlenmediğinin en önemli göstergesidir.

5

Yazar: FATİH

TEMPO HOTELS & RESIDENCES
İSTANBUL/İZMİR/BÜKREŞ
http://www.tempohotels.com
info@tempohotels.com
444 70 55

 
English