27 Şub

ÇOCUKLU AİLELER İÇİN İSTANBUL REHBERİ

İstanbul, tatilde çocuklarıyla beraber değerli saatler geçirmek isteyen aileler için gezilecek yerler ve yapılacak etkinlikler bakımından çok zengin bir şehirdir. Akvaryum’dan Balmumu Müzesi’ne, Uçurtma Müzesi’nden Jurassic Land’e, Oyuncak Müzesi’nden Vialand Tema Parkı’na kadar gezilecek yerleri ve etkinlikleri sizin için seçtik.

OYUNCAK MÜZESİ: Şair ve yazar Sunay Akın’ın Göztepe’deki aile konağını dönüştürerek oluşturduğu müze 2005 yılından beri ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Müzede, dünyanın dört bir yanından ve tarihin çeşitli dönemlerinden 4000’in üzerinde oyuncak sergilenmektedir. Her bir odası ayrı bir sahne olarak tasarlanan müzede, çocuğunuz ile birlikte kendi çocukluğunuzun da anılarını canlandıracağınız güzel bir aktivite sizi bekliyor. Kesinlikle tavsiye ederiz. oyuncak-muzesi-internetten-gezilebilecek-(2)

İSTANBUL AKVARYUM: Bırakın çocuğunuz denizin derinliklerini keşfetsin. Dünya denizlerinde yaşayan balık türlerinin içinde barındıran, kendi türündeki akvaryumlarla kıyaslandığında; gezi güzergahı, temalandırması, interaktif alanları, yağmur ormanı ve yeni nesil teknolojisiyle dünyanın en yenisi. Kaçırılmamalı!

İstanbul-Akvaryum1

 

JURASSIC LAND: Bayrampaşa’daki Forum İstanbul AVM‘de yer alan Jurassic Land, Eylül 2011’de kurulmuş Avrupa’nın en geniş tema parkıdır.  On bin metre kare üzerinde inşa edilen parkta on farklı senaryoya göre düzenlenmiş 70 dinazor bulunuyor ve rehberli turlar ile ziyaret edilebiliyor. Onlarca hareketli dinazorun doğal ortamlarının yeniden canlandırılmasıyla yaratılmış sihirli bir dünyanın kapılarını çocuklara ve sizlere açıyor.

Not: Tempo Suites Airport ve Tempo Fair Suites‘e 20 dakika mesafede.

01-JURASSICLAND

İSTANBUL ŞEHİR TİYATROLARI: Dilerseniz İstanbul şehir tiyatrolarının ücretsiz düzenlediği çocuk tiyatrolarını takip edebilirsiniz. Gittiğiniz birçok  AVM’de broşürlerden ve internet sayfasından programları takip edebilirsiniz. Belediyelerin de kendi bünyesi altında düzenlediği pek çok çocuk tiyatroları ve müzikalleri yapılmaktadır. Çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirebileceği en güzel aktivitelerdendir.

istnin_yeni_cocuk_oyunu_h13018857_bbb1b

MİNİATÜRK: Çocuğunuz buraya bayılacak! Haliç kıyısında 60.000 metrekare üzerine kurulu Miniatürk ya da diğer ismiyle Minyatür Türkiye Parkı 2003 yılından bu yana hizmet veriyor. Tarihi 122 eserin 1\25 ölçeği ile yapılan maketlerinin sergilendiği Miniatürk, küçük bir Türkiye turu yapmanızı sağlıyor. Ayrıca kendi bünyesinde Kristal Müzesi ve Kurtuluş Savaşı’nın çeşitli teknolojilerle canlandırıldığı Panorama Zafer Müzesi‘ni de barındırmaktadır.

Not: Tempo Hotel Çağlayan‘a araçla sadece 10 dakika mesafede.

miniatürk

BALMUMU HEYKEL MÜZESİ: Türkiye’nin ilk  Balmumu Heykel Müzesi, Sapphire Çarşı’da!
Ülkemizde balmumu heykel müzesi olmamasından ve bu kavramın tanınmıyor olmasından yola çıkan Jale Kuşhan, 1999 yılında büyük bir adım atarak St.Petersburg Müzesi’nden kiraladığı 34 kadar heykeli, Türkiye’ye getirmiş. Sapphire AVM içerisinde yer alan 4 büyük salondan oluşan müzede, yaşadıkları dönemin atmosferine uygun olarak dünyaca ünlü 60 kişinin heykelleri sergilenmektedir. Çocuklarınızın kitaplardan tanıdığı birçok ünlü düşünürü canlı canlı görmesi onu heyecanlandıracak.

Not: Tempo Hotel 4Levent‘e sadece 10 dakika mesafede!

maxresdefault-2

URTMA MÜZESİ: Güzel havaları değerlendirmek için en güzel aktivitedir uçurtma uçurmak. İstanbul’un en renkli müzelerinden biri olan uçurtma müzesi, 2005 yılında Üsküdar’da açılmıştır. Dünyanın pek çok farklı ülkesinden toplanan uçurtmaların sergilendiği müzede amaç çocukların uçurtma kültürü hakkında bilgi sahibi olması ve pek çok farklı modeli bir arada görmesini sağlamaktır. Müzeye giriş ücretsizdir. Pazar günleri hariç her gün 09:00 – 17:00 saatleri arasında açık.

ÇOCUK BAHÇELERİ: İstanbul’un en güzel tarafı ortasından deniz geçen bir şehir olması. Yanınıza termosunuzu ve çekirdeğinizi alıp çocuğunuzla beraber mutlaka deniz kenarına gitmelisiniz. Birinci adres: Sarıyer Kireçburnu sahilindeki parklar. Siz, çayınızı manzaraya karşı yudumlarken çocuğunuz da deniz manzaralı çocuk bahçesinin keyfini çıkaracaktır. İkinci adres ise Bebek parkı. Çimenlerde çıplak ayakla dolaşmak tüm aile fertlerine çok iyi gelecektir eminim.

sarıyer

VIALAND TEMA PARKI: Çocuklar için eğlencenin adresi diyebiliriz :) İçinde barındırdığı vahşi parkta dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen canlıları kendi atmosferlerinde görmek ilgi çekici olacaktır. Oyun parkında çocuklar için tasarlanmış yeni oyuncaklar, izlenen çizgi film karakterlerinin maketleri ile yapılan programlar, eski İstanbul evleri arasında çocuğunuzla geçireceğiniz vakit sizin içinde eğlenceli olacaktır. Park hafta içi ve hafta sonu 10:00 – 22:00 saatleri arasında açık.

Not: Vialand kampanyalarından biri de doğum günlerinde ücretsiz gün boyu tüm aktivitelerden yararlanma olanağı.  Tek yapmanız gereken sitesinden ”Doğum Günü Sahibi İletişim Formu”nu doldurmak.

Vialand-Tema-Park-eğlence-merkezi-giriş-ücreti-bilet-fiyatları-ziyaret-saatleri-nasıl-gidilir6

TRUMP KIDZMONDO:  KidzMondo, tam bir çocuk şehri. Gerçek dünyanın küçültülmüş hali olan kapalı tema park konseptindeki KidzMondo’da çocuklar, büyüklerin yaşamını deneyimleme fırsatı buluyor.
Tıpkı gerçek bir şehirde olduğu gibi KidzMondo’da da keşfedilecek pek çok mekan, etkinlik ve detay yer alıyor. Hava yolundan bankaya, hastaneden çikolata fabrikasına, itfaiye merkezinden moda akademisine, 40’tan fazla meslek grubundan istediklerini seçme özgürlüğüne sahip olan çocuklar, çalışıp kazandıkları parayı yani Kidlar’ı yine KidzMondo’da harcıyor. KidzMondo çocuklara şehrin yönetilmesinden, ekonomisinin ve kamu hizmetlerinin idare edilmesine kadar ciddi ve eğlenceli sorumluluklar yüklüyor. Bu sayede çocuklar KidzMondo’da yaşamın genel kurgusuyla beraber ekonomik döngüyü de kavrıyor.  Yaş sınırı 4-14. 

Not: Tempo Hotel Çağlayan ve Tempo Residence Gayrettepe‘ye yürüme mesafesinde. 

kidzmondo6_13012014

İstanbul’un tadına varmanızı sağlayacak bu listemizdeki aktiviteler de çok keyifli;

  • Beşiktaş – Kadıköy feribot hattında çocuğunuzla beraber martılara simit atın.
  • Galata Köprüsü‘nde çocuğunuz ile beraber balık tutmak.
  • İstiklal Caddesi’nde tramvaya binin.
  • Büyükada’da faytonla ada turu yapın.
  • Mısır Çarşısı’nın mistik havasında dolaşın.
  • Sokak sanatçılarını dinleyin.

Tempo ailesi olarak, deneyimli kadromuzla size ve çocuklarınıza en iyi hizmeti vermek için hazırız.

Hemen rezervasyon ofisimizle iletişime geçin, yerinizi hazırlayalım.

Mutlu tatiller :) 

Yazar: FATİH

TEMPO HOTELS & RESIDENCES
İSTANBUL/İZMİR/BÜKREŞ
info@tempohotels.com
444 70 55

 
English
Facebook Sayfamızı beğenin süprizlerimizi kaçırmayın