2 Oca

BUTİK -KÜÇÜK- OTELLERDE KALMANIN 6 AVANTAJI


21.yüzyılda kişiye özel hizmetin en güzel verildiği otel türüdür butik otel. Hem işletmenin küçüklüğü,  hem de verilen hizmetin samimi ve hızlı olması 5 yıldızlı bir otelde olmayan ayrıntıların başında gelir.

Peki 5 yıldızlı bir otel ile butik otel arasında bir tercih yapmak zorunda kalsanız hangisini seçersiniz?

İşte size, neden küçük otelleri tercih etmeniz gerektiğini anlatan ipuçları;

  1. Butik otellerin kendilerine göre özgün bir tarzı vardır. Aynı tip büyük otel konseptlerinden sıkılanların aradığı özelliklerden biri de kendilerine özgü dokusu olan butik otellerdir. Örnek olarak Tempo Otellerindeki tüm tablolar orijinaldir, ressam Bilge Yapan tarafından yapılmıştır. Hatta bu tabloları satın bile alabilirsiniz.
  2. Butik otellerin fiyatları büyük otellere göre daha hesaplıdır. 5 yıldızlı bir tesiste kullanmayacağınız bir çok hizmete peşin peşin para ödersiniz. Bu da fiyatın yükselmesine sebep olur. Ancak butik otellerin yapısı bakımından daha az aktivite seçeneği vardır ve bu aktiviteler kişiye özel olduğu için ekstra ücretlendirilir veya ücretsizdir. Böylece, en başta sadece yatak ücretine para verip diğer hizmetleri bütçeniz dahilinde satın alırsınız.
  3. Butik otellerde ev sıcaklığı yaşamanız mümkündür. Çok büyük olmayan restoran, kahvaltı salonları, samimi bahçeleri, oturma grupları, eşsiz tarzda dizaynı ile çekici hale gelir. Kendinizi bu küçük işletmede değerli hissedersiniz. Çünkü çok fazla kişiyle paylaşmazsınız kahvaltı salonunuzu.FRT_7867
  4. Damak tadınıza düşkünseniz yine doğru tercih bu tesislerdir. Butik otellerin sahipleri genelde kendilerinin yaptığı el yapımı reçelleri, peynirleri, şarapları misafirlerine ikram eder. Bu eşsiz tatları metropollerde bulmak zor.
  5. Küçük otellerde sorunlarınızı anında ve hızlı çözüm bulma imkanı yakalarsınız. Çünkü misafir memnuniyetini eşsiz bir deneyime dönüştürmeyi hedefleyen kadrolarca işletilir. İşletme yöneticilerini kahvaltı salonunda, lobide ve ya resepsiyonda bulabilirsiniz.WOW
  6. Her turizm işletmesinin amacı misafire WOW ( WALKING ON WATER ) yani SULARIN ÜZERİNDE YÜRÜME’yi hissettirmek olmayabilir. Ancak bunu en çok hangi tür işletmeler yapabilir derseniz küçük ve butik oteller cevabını rahatlıkla verebilirim. Çoğu zaman amaç sizin paranızı daha fazla almaktan çok size evinizde hissetmeyi hedeflemesidir.

Seçim sizin. 

Tatil tadında kalın :)

Yazar : Gülşah & Fatih

TEMPO HOTELS & RESIDENCES
İSTANBUL/İZMİR/BÜKREŞ
http://www.tempohotels.com
info@tempohotels.com
444 70 55

 
English
Facebook Sayfamızı beğenin süprizlerimizi kaçırmayın