2 Oca

BEBEKLE SEYAHATE ÇIKANLAR İÇİN TAVSİYELER

Bebeğinizle yolculuğa çıkmadan önce almanız gereken önlemlerden ulaşım seçimine, yanınızda mutlaka bulundurmanız gereken malzemelerinden yolculuk sırasında karşılaşabileceklerinize kadar pek çok bilgiyi sizinle paylaşıyoruz.

Öncelikle;  Çıkmadan önleminizi alın!

Uzun bir seyahate çıkmadan çocuğunuzu doktor kontrollerine götürerek sağlığından emin olmak için muaneye ettiriniz. Ancak kısa bir süre önce doktor muayenesi olduysa, doktorunuzla yapacağınız bir telefon görüşmesi yeterli olacaktır. Huzurlu bir seyahat planlıyorsanız, öncesinde bu rutinleri yapmakta fayda var. 

Yola çıkmak için hangi saatlerin daha uygun olduğu; çocuğunuzun değişikliklere verdiği yanıtlara, uyku saatlerine, sabırlı olup olmadığı gibi değişik noktalara dikkat ederek en uygun ulaşım aracını seçebilirsiniz.

·        1. Bebeğinizin otomobilde uyuma alışkanlığı var ise, yol aldığınız saatlerin çoğunu onun uyku saatlerine getirin.#tempohotels

·        2. Her iki saatte bir mola verin,  bebeğinizi otomobilden dışarı çıkartıp hava almasını sağlayın.

·        3. Yolculuğa çıkarken gereksiz stres yaşamamak için; biletlerinizin, paranızın, kredi kartlarınızın yanınızda olduğundan emin olun.

·       4. Küçük bir el çantasına ateş düşürücü, güneş kremi, bebek sabunu, tırnak makası, yara bandı, termometre, pişik kremi, çocuğunuzun en sevdiği oyuncakları koyun.

·        5. Diş çıkartan bebekler için ise; diş kaşıma lastiği, yeterli sayıda bez ve ıslak mendil koyulmalıdır. Bu çanta her an ulaşabileceğiniz bir yerde olmalıdır.

·        6. Bazı uçak firmaları, yolculuk esnasında çocuğunuzun sıkılmaması için boya kitapları veya çocuk dergileri veriyor. Bu konuda da önceden bilgi edinebilirsiniz.

baby-sleeping

Veee son olarak fotoğraf makinesi. video kamera gibi mutlu anlarınızı ölümsüzleştiren cihazları yanınıza almayı sakın unutmayın.

Büyüdüklerinde beraber seyretmek ve bakıp yaşananları anlatmak çok keyifli oluyor :)

Yazar : Gülşah

TEMPO HOTELS & RESIDENCES
İSTANBUL/İZMİR/BÜKREŞ
http://www.tempohotels.com
info@tempohotels.com
444 70 55

 
English
Facebook Sayfamızı beğenin süprizlerimizi kaçırmayın